Skip to content

Kalite Kontrol ve Ar-Ge

Günlük 500 ton üretim,
her ton ürün için 6 farklı analiz,
24 saatte 3.000 adet analiz…

Ar-Ge laboratuvarımız, mevcut ürünlerin verimini daha da artırmak ve yeni ürünler geliştirmek için çalışmaktadır. Kalite kontrol departmanımız, sürekli olarak üretimi denetleyerek gerekli kalite parametrelerine uygunluğunu ve yüksek kalite seviyesinde üretimi garanti eder.

Sıvı Emme Kapasitesi
Analizi Kedi kumunun su emme kapasitesini tespit etmek için yaptığımız Westing House testinde kriterimiz minimum %280’dir. Yani, 100 g kum ile 280 g sıvıyı bünyede tutabilirsiniz. Ayrıca bu kriter, üretimini yaptığımız özel ürünler ile %330 seviyelerine kadar çıkmaktadır.

Topaklaşma Analizi
Topaklanan kedi kumlarımızda, emdiği salina bağlı olarak oluşan topağın ağırlığını ve kırılganlığını test ediyoruz. Hedef 20 ml salina ile maksimum 60 g topak ağırlığına ulaşılmasıdır ki bu değer, ürettiğimiz kedi kumlarında 55 – 57 g seviyelerindedir.

Rutubet Analizi
Ürettiğimiz kedi kumlarında rutubet kabul kriteri %10 olmasına rağmen, bizde %8 değerindedir. Daha düşük rutubetli ürün üretmekle hem su emme kapasitesini artırıyoruz hem de müşterilerimize su satmıyoruz.

Ph Değeri Analizi
Ayrıca Ph değeri, granül boyut analizi ve hacim yoğunluğu sürekli olarak analiz edilmektedir. Üretimini yaptığımız kedi kumlarında 1 L kedi kumu ortalama 850 g gelmektedir. Avrupa’daki muadil kedi kumlarındaki yoğunluğun 1 L = 1,1 kg olduğunu düşünürsek, litre bazlı alımlarda büyük ekonomi sağlamaktayız.

Beyazlık Analizi

Granül Boyutu Analizi