Skip to content

Üretim Tesisimiz

KediKumlarimiziNasilUretiyoruz-Logo.png
Hem evde yaşayan kedi dostlarımıza hem de sahiplerine çok daha hijyenik ve çok daha konforlu bir ortam sunmak için, ileri teknoloji ile kullanıma hazır hale getirdiğimiz kedi kumlarımızı nasıl ürettiğimizi Genel Müdürümüz Fatih Ömür’ün samimi anlatımıyla sizlere sunuyoruz.
Videoyu oynat

Yeni yatırımlarla büyüyoruz.

Toplamda 75’in üzerinde ülkede her gün, milyonlarca kedi sahibinin hayatına dokunan ürünler üreten şirketimiz, küresel ölçekte büyümeye emin adımlarla devam ediyor. Hızla değişen ve gelişen dünyada, sektörde son 13 yılda gerçekleşen büyümenin katlanarak devam etmesi bekleniyor ve biz de dört önemli alanda yatırım yaparak stratejik pozisyonumuzu her gün biraz daha güçlendiriyoruz.

Fırınlarımız
Her biri 60.000 ton/yıl kapasiteli 4 adet döner fırından geçirilerek kurutulan bentonit reçetemiz daha sonra kırıcı ve elekler vasıtasıyla kalibre edilerek istenilen boyutta kedi kumu üretilmiş olunuyor. Daha sonra renklendirme ve parfümlendirme işlemleri sayesinde de ürün yelpazesi genişletiliyor. 2009 yılında 35 bin ton/yıl kapasiteli kurulan ilk tesissimizde Şubat/Mart 2022 aylarında komple yenilenerek 4 tesisin kapasitesi toplam 240.000 ton/yıla ulaşmış oldu.

Paketleme Tesisimiz
El değmeden dolum yapılan paketleme tesisimizde 9 dikey, 6 yatay tam otomatik paketleme hattı bulunmaktadır. Bu hatlar günde 40 tır paketleme kapasitesine sahiptir.

Ambalaj Depomuz
Firmamızın 30’a yakın yurtiçi ve 120’yi aşkın uluslararası müşterisi bulunmaktadır. Mevcut tüm markaların yaklaşık 1000 barkodluk ambalajı için büyük bir depoya ihtiyaç duyulmuştur. Bunun için 2019 yılında üretim tesisimize 200 metre mesafede 220 tırlık ambalaj stok kapasiteli, Karadeniz’in en yüksek ve en büyük deposunu hizmete açtık. Ayrıca, deponun giriş kısmında 1 dönümlük alanda online satışlar için nihai ürün stok alanımız da mevcuttur.

Kutu Paketleme Tesisimiz
2016 yılında 100.000 kutu ile başladığımız Almanya market zincirleri serüveni bugün 13 milyon kutuya ulaşmış durumdadır. Başlangıçta 1 yatay kutu makinasıyla dolum yaptığımız hat sayısı bugün 4’e çıkarılarak 20 milyon kutuyu dolduracak kapasitedir. 2021 ve 2022 yıllarında bu hatlara akuple edilen robotlar sayesinde tam otomatik paketleme işlemi hızlı ve hatasız şekilde yapılabilmektedir.

Tam Otomatik Tesisimiz
İlki 2009 yılında kurulan ve 2022 yılında renovasyonu yapılan 4 adet tam otomatik tesisimiz bulunmaktadır. Tesisin her biri 60.000 ton kapasitesindedir. Bu anlamda 240.000 ton granül üretimi yapabiliyoruz.

Hammadde Depolama Alanımız
Her biri fabrikamıza en fazla 1 km uzaklıkta, 45.000 m² açık alana sahip 4 farklı yerde stok alanımız bulunmaktadır. Her bir alanda farklı element yapısına sahip bentonitler sınıflandırılmakta ve reçete yapılmaktadır. Bu açık hammadde depolarımızda formüle edilen karışımlar tesisimize getirilerek üretim yapılmaktadır.